BirazBilgi

BirazBilgi.Com

Bilim Teknoloji Yaşam ve İnternet Konulu Makaleler


Ve III.Dünya Savaşı Hazırlıkları
 Kategori: Dünyanın Büyük Sorunları

Belki de hiç olmadığımız kadar yakın olduğumuz bir kavram III. Dünya Savaşı... Tüm dünya ülkeleri bir taraftan daha yerleşik daha modern bir hayat için tüm kaynaklarını tüketerek çalışmalar yaparken bir yandan da herkesin aklını kurcalayan bir soru olan yeni bir dünya savaşı çıkarsa en az hasarla ayakta kalabilmek veya bu savaştan galip çıkabilmek için hazırlık halinde.

Özellikle günümüzde Kore Yarımadasında ABD, Çin, Rusya, Kuzey Kore ve Güney Kore’nin dahil olduğu ve tırmanan gergin yaklaşımlar gösteriyor ki, askeri gücü elinde bulunduran ülkeler hemen birbirlerine meydan okuma ve çeşitli ültimatomlar vermeye başlıyor. Yeni bir dünya savaşını ise yetkileri elinde bulunduran bir yetkilinin bir butona basmasıyla tetiklenecek, artık yeni dünya savaşı kıtalararası bir füzenin ateşlenmesi ile olacağı kesin gibi. Günümüzde kıtalar arası balistik füzeleri durdurabilecek bir öngörü yok. Dolayısıyla bir saldırı başladığında savunma mekanizması olarak birçok yerden birçok noktaya saldırı ve savunma amaçlı seri biçimde füze atışları başlayabilir, şehirleri tümden yok edecek silahlar mevcutken ne kaçacak bir yer nede insanların karşı koyabileceği bir savunması olmayacak ve olayları bile anlayabilecek vakit kalmayacak çünkü silahlar artık bir bilgisayar sistemi ile kontrol edilebiliyor ve dakikalar içerisinde hedeflerinde sonuca ulaşıyor...

Tek tesellimiz; dünyayı kökünden etkileyecek bu sorumluluğu kimse almak istemediği için olayların şu anda hep bir tehdit vaziyetinde kalmış olması. Olası biçimde o butona ilk basan dünyayı olumsuz biçimde değiştirecek bir tarihi yazacak, bu tarih belki de çok etkili ve kitlesel silahlar yüzünden yeryüzünde insan neslinin sonunu hazırlayacak bir dönemin başlangıcı olacak. Artık birçok ülkenin elinde bulunan nükleer güç, kalan kısıtlı dünya kaynakları ve global ekonomi insanları ilkel yaşama yönlendirecek fakat yeniden bir dünya kurmaya insanlığın gücü yetecek mi orası aşikar.

Evrende sürekli yeni gezegenler ve yaşam alanları arıyoruz, fakat unuttuğumuz birşey varki aradığımız bu zenginlikte zaten yaşıyoruz. Evrende belki de eşi benzeri olmayan bu harika güzelliği yaşamak varken topyekün yok etmek üzerine çabalıyoruz. İnsanlık şu dünya hayatı boyunca belki de kusursuz sevgi ve barış dolu bir dönem görmedi, böyle bir dünya üzerine çalışmak çabalamak varken kolay olana kaçıyoruz.

Ünlü fizikçi Albert Einstein’ın dediği gibi "Üçüncü Dünya Savaşını bilmiyorum ama Dördüncü Dünya Savaşı taş ve sopalarla yapılacak"

III. Dünya Savaşıyla kazanacağımız değil ama kaybedecek çok şeyimiz var!...

SiteSahibi15 Ağustos 2017, SalıOkunma: 255

 

Makaleye Ait Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış.
Makaleye Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Web Adresiniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
Resmi Değiştir
Bunları Biliyormuydunuz?
Gecen 3500 yılın, sadece 230 yılının barış içinde yaşandığını, biliyor muydunuz?
Oto Yedek Parça Firmaları
Kriweb Hosting Service

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2017 BirazBilgi.Com | Hosting Sponsoru :Kriweb Hosting Service | BirazBilgi Blog v3.0 XHTML 1.0 ve CSS3