BirazBilgi

BirazBilgi.Com

Bilim Teknoloji Yaşam ve İnternet Konulu Makaleler


Soda Mı? Doğal Mineralli Su Mu? Tüketmeli
 Kategori: Sağlık ve Şifa Üzerine

Sıcak havaların kendini göstermesi ile birlikte önümüzdeki dönemlerde sıvı tüketimimiz artacak. Bu tüketimde özellikle serin olarak içilen içecekler arasında soda ve mineralli sularda var fakat hangisini tüketmeliyiz? Soda ile Mineralli Su arasında farkın ne olduğunu biliyor muyuz bu iki ürün ve şişeleri birbirine benzese de aslında çok farklı ürünler olduğunu belirtmeliyiz şimdi bu konulara biraz değinelim.

Soda; yapay bir içecektir, işlenmiş suya belirli oranlarda soda (sodyum bikarbonat) ve karbondioksit katılarak şişelenmiş içecektir.

Doğal Mineralli Su; doğal minerallerin suya yer altında karıştığı, kendiliğinden yüzeye çıktığı yada sondaj ile yüzeye çıkartılan ve çıkarıldığı yerde herhangi bir taşıma işlemine tabi tutulmadan şişelenen içecektir.

Bu kısa özetimizden de anlaşılacağa üzere hangi içeceğin doğal olduğu net bir biçimde anlaşılmaktadır özellikle mide rahatlaması, hazımsızlık, aşırı ağır yiyecekler sonrası ihtiyaç duyulan bu ürünleri içerken neyi içtiğimizi iyi bilelim böylelikle doğal mineralli suyun tüketimi itibari ile zararlı olmayacağını anlıyoruz. Cilt sağlığı, kemik sağlığı, diş sağlığı, vücudun ihtiyaç duyacağı çeşitli mineraller için en güzel ve en doğal içecek yerinde, doğru şartlarda doğal olarak şişelenmiş mineralli su olacaktır.

Doğal mineralli sular yerin çok derin katmanlarından çıktığından çok sayıda mineral ve doğal bileşenlere sahip olabilirler bu sebeple her markanın mineralli suyunda ihtiva eden bileşenler ve oranları değişiklik gösterebilir ürün üzerinde bu bilgilere dikkat edebilirsiniz.

SiteSahibi24 Mart 2014, PazartesiOkunma: 8924

 

Makaleye Ait Yorumlar

Ahmet Sağlam
26 Şubat 2015, Perşembe

Artık dikkat ederiz. Teşekkürler bilgi için.


Cem Türk
23 Nisan 2014, Çarşamba

bilgilendirici bu yazı için teşekkürler.


Makaleye Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Web Adresiniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
Resmi Değiştir
Bunları Biliyormuydunuz?
Akreplerin sırtında 2 tane kanadı olan çeşitleri olduğunu ve bunların o kanatlarla uçabildiklerini, biliyor muydunuz?
Oto Yedek Parça Firmaları
Kriweb Hosting Service

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2017 BirazBilgi.Com | Hosting Sponsoru :Kriweb Hosting Service | BirazBilgi Blog v3.0 XHTML 1.0 ve CSS3