BirazBilgi

BirazBilgi.Com

Bilim Teknoloji Yaşam ve İnternet Konulu Makaleler


Yakın Geleceğin Devrimi Elektrikli Otomobiller
 Kategori: Günlük - Genel Blog

Gelişen teknoloji, bitme eğilimindeki kaynaklar ve hızlı yürüyen ARGE çalışmaları sayesinde dünya üzerinde sektörler ve yaşamın işleyişi çok daha hızla farklı bir ivme ve yön kazanmaktadır. İşte bu değişimin etkileneceği yeni alanlardan biride otomotiv sektörü... Bu değişim sanıldığı kadar uzakta da değil yakın geleceğin büyük bir devrimi niteliğinde geliyor ve sektörü, markaları yan sanayi ile başka bir boyuta doğru ilerliyor.

Yazının Devamı »SiteSahibi12 Ekim 2016, ÇarşambaYorum (0)
Asrın Yeni Belası! Et Yiyen Bakteriler
 Kategori: Dünyanın Büyük Sorunları

Gün geçmiyorki dünyayı yeni bir felaket, yeni bir baş edeceği sorun sarmasın... İşte dünyayı tehdit eden yeni bir problem! Et yiyen bakteriler. Anlıyoruz ki insanlık yeni ve cidd bir tehdit altında, ortaya çıkan senaryolar bir hayli ürkütücü ve korkutucu boyutlarda. İşte bu bakterinin neden oluştuğu ve insanlığı tehdit edecek boyutlara nasıl geldiği üzerine bu makalemizi hazırladık.

Yazının Devamı »SiteSahibi19 Eylül 2016, PazartesiYorum (0)

 

Büyük Sorun Tükettikçe Tükeneceğiz!
 Kategori: Dünyanın Büyük Sorunları

Öncelikle tüketim nedir onu açıklayalım, mal ve hizmetlerin insan ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde kullanılmasıdır. Bu durumda ihtiyaçların karşılanması insana bir fayda sağlar. Zaruri kullanım gibi düşünebiliriz, burada önemli nokta mal ve hizmetlerin farklı bir işlemeye tabi tutulmak ya da yeniden satılmak için değil doğrudan doğruya insan ihtiyacının karşılanması için satın alınmasıdır.

Yazının Devamı »SiteSahibi31 Ağustos 2016, ÇarşambaYorum (0)
Nikola Tesla ve Deprem Cihazı
 Kategori: Tarihe Yön Verenler

Nikola Tesla 1956 dolumlu, Sırp kökenli ve Amerikalı bir fizikçi, elektro fizikçi ve mühendisdir. Bilime karşı aşırı takınsıtı olan Tesla, şu anda kullandığımız bir çok teknolojinin temellerini atan bir dahi diyebiliriz. Not tutma alışkanlığı yoktu, projeleri sadece kafasında tutardı, yaşadığı dönemde çoğunlukla sahip olduğu bilgi sebebiyle o dönemde gelecekten gelen bir zaman yolcusu gözüyle de bakılmıştır.

Yazının Devamı »SiteSahibi15 Ağustos 2016, PazartesiYorum (0)
Windows 10 Restone PC/Mobil Güncellemesi Başladı
 Kategori: Teknoloji ve Internet

Microsoft Windows 10 işletim sistemini çıkarttığında önce sistemlerden farklı olarak PC Tablet ve Cep Telefonları aynı işletim sistemi çatısı altında toplamayı, yazılımların tek altyapı olmasını, tek güncelleme ile tüm dillerde ve platformlarda güncelleme olmasını, mağazanın ortak olmasını ve uygulamalarında evrensel olmasını (kullanılan cihaza göre arayüzünü uyarlayıp çalışma imkanı vermesini) amaçlamıştı

Yazının Devamı »SiteSahibi3 Ağustos 2016, ÇarşambaYorum (0)
Bunları Biliyormuydunuz?
Yataktan düşerek ölme olasılığının iki milyonda bir olduğunu, biliyor muydunuz?
Oto Yedek Parça Firmaları
Kriweb Hosting Service

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2017 BirazBilgi.Com | Hosting Sponsoru :Kriweb Hosting Service | BirazBilgi Blog v3.0 XHTML 1.0 ve CSS3