BirazBilgi

BirazBilgi.Com

Bilim Teknoloji Yaşam ve İnternet Konulu Makaleler


Yapay Zeka İnsanlığın Sonumu Olacak!
 Kategori: Uzay ve Bilim Teknik

Bilim kurgu filmlerinde çokça karşılaştığımız robotların dünyayı istila etmesi ve teknolojinin ve silahların kontrolünü ele geçirerek insanlığı ele geçirmesi gibi konular şimdi gerçek hayatta bir soru olarak karşımızda duruyor! Yapak Zeka insanlığın sonu olur mu? Kendi elimizle insanlığı tehlike atarmıyız? bu konu hakkındaki fikirlerimiz ve ünlü bilim adamlarının fikirleri neler ele alacağız.

Yazının Devamı »SiteSahibi24 Ekim 2016, PazartesiYorum (0)
Yakın Geleceğin Devrimi Elektrikli Otomobiller
 Kategori: Günlük - Genel Blog

Gelişen teknoloji, bitme eğilimindeki kaynaklar ve hızlı yürüyen ARGE çalışmaları sayesinde dünya üzerinde sektörler ve yaşamın işleyişi çok daha hızla farklı bir ivme ve yön kazanmaktadır. İşte bu değişimin etkileneceği yeni alanlardan biride otomotiv sektörü... Bu değişim sanıldığı kadar uzakta da değil yakın geleceğin büyük bir devrimi niteliğinde geliyor ve sektörü, markaları yan sanayi ile başka bir boyuta doğru ilerliyor.

Yazının Devamı »SiteSahibi12 Ekim 2016, ÇarşambaYorum (0)

 

Asrın Yeni Belası! Et Yiyen Bakteriler
 Kategori: Dünyanın Büyük Sorunları

Gün geçmiyorki dünyayı yeni bir felaket, yeni bir baş edeceği sorun sarmasın... İşte dünyayı tehdit eden yeni bir problem! Et yiyen bakteriler. Anlıyoruz ki insanlık yeni ve cidd bir tehdit altında, ortaya çıkan senaryolar bir hayli ürkütücü ve korkutucu boyutlarda. İşte bu bakterinin neden oluştuğu ve insanlığı tehdit edecek boyutlara nasıl geldiği üzerine bu makalemizi hazırladık.

Yazının Devamı »SiteSahibi19 Eylül 2016, PazartesiYorum (0)
Büyük Sorun Tükettikçe Tükeneceğiz!
 Kategori: Dünyanın Büyük Sorunları

Öncelikle tüketim nedir onu açıklayalım, mal ve hizmetlerin insan ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde kullanılmasıdır. Bu durumda ihtiyaçların karşılanması insana bir fayda sağlar. Zaruri kullanım gibi düşünebiliriz, burada önemli nokta mal ve hizmetlerin farklı bir işlemeye tabi tutulmak ya da yeniden satılmak için değil doğrudan doğruya insan ihtiyacının karşılanması için satın alınmasıdır.

Yazının Devamı »SiteSahibi31 Ağustos 2016, ÇarşambaYorum (0)
Nikola Tesla ve Deprem Cihazı
 Kategori: Tarihe Yön Verenler

Nikola Tesla 1956 dolumlu, Sırp kökenli ve Amerikalı bir fizikçi, elektro fizikçi ve mühendisdir. Bilime karşı aşırı takınsıtı olan Tesla, şu anda kullandığımız bir çok teknolojinin temellerini atan bir dahi diyebiliriz. Not tutma alışkanlığı yoktu, projeleri sadece kafasında tutardı, yaşadığı dönemde çoğunlukla sahip olduğu bilgi sebebiyle o dönemde gelecekten gelen bir zaman yolcusu gözüyle de bakılmıştır.

Yazının Devamı »SiteSahibi15 Ağustos 2016, PazartesiYorum (0)
Bunları Biliyormuydunuz?
Karıncaların yuvalarının yaklaşık 4-5 katlı olduğunu, biliyor muydunuz?
Oto Yedek Parça Firmaları
Kriweb Hosting Service

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2017 BirazBilgi.Com | Hosting Sponsoru :Kriweb Hosting Service | BirazBilgi Blog v3.0 XHTML 1.0 ve CSS3