BirazBilgi

BirazBilgi.Com

Bilim Teknoloji Yaşam ve İnternet Konulu Makaleler


Bilgisayar Virüsü Deyip Geçmeyin!
 Kategori: Siber Güvenlik

Çok dikkat etmeniz gereken 9 PC virüsü türü!

Virüsler asla sadece virüs değildir: İşte onlar hakında bilmeniz gereken çarpıcı gerçekler...

Bilgisayar virüslerine hedef olmak herkesin korkulu rüyası, virüsler üzerinde çalışma yapmak ise pek az kişinin önem verdiği bir iş. Ancak bunu yapan bazı araştırmacılar mevcut. Bu araştırmacılar çeşitli bilgisayar virüslerini ve güvenlik tehditlerini incelemek, nasıl programlandıklarını ve ne tür zarar verdiklerini keşfetmek için oldukça çok zaman harcıyorlar.

Güvenlik tehditleri hakkında sahip olduğunuz temel bilgi, bir riskle baş başa kaldığınızda nasıl davranmanız gerektiği konusunda size oldukça faydalı olabilir. Bilgisayar virüslerinde ise bu çok daha önemli zira yanlış bir davranış tüm verilerinizin silinmesine veya bilgilerinizin çalınmasına neden olabilir. Bilinen virüs türlerini ve verebildikleri zararları sizin için araştırdık.

Yazının Devamı »SiteSahibi7 Ocak 2011, CumaYorum (0)
Sesli Kuran / Dünya Dillerinde Kuran-ı Kerim Mealleri
 Kategori: Web Sitesi Tanıtımları

Günümüz MP3 teknolojisi Yüce Rabbimiz ile zayıflamış, kimimizde ise maalesef kaybolmuş olan diyaloğumuzu tekrar oluşturmaya ve geliştirmeye imkân sunmaktadır. Artık cep telefonları, VCD - DVD çalarlar, bilgisayarlar ve hatta otomobil teyplerine varıncaya kadar bu teknoloji hayatımızın her alanına yerleşmiş durumda.

SesliKuran.com, MP3 teknolojisi ile hazırlanmış bu mealleri internet üzerinden tamamen ücretsiz kullanıma sunarak Kuran-ı Kerim’in anlamını günlük hayata uyarlamanın çabasındadır. Seslikuran.com’dan online meal dinleyebilir veya bilgisayarınıza bu ses dosyalarını indirebilirsiniz.

Yazının Devamı »SiteSahibi6 Ocak 2011, PerşembeYorum (0)

 

Şeyh Edebali (1206 - 1326)
 Kategori: Tarihe Yön Verenler

Osmanlı İmparatorluğunun Manevi Kurucusu Şeyh Edebali
Şeyh Edebali 1206 yılında Karaman'da doğdu. Selçukluların Şeyh'ül İslam'ı Şeyh Sadrettin Konevi ve Mevlâna Celâleddini Rumi'nin çağdaşıdır. Künyesi İmadüddin Mustafa b.İbrahim b.İnac el-Kırşehri'dir. Edebali ilk tahsilini Karaman'da yaptı. Hanefi hukukçusu Necmeddin ez-Zahidi'nin öğrencisi oldu. Daha sonra Dımaşk'a(Şam) giderek Sadreddin Süleyman b.Ebül-iz ve Cemalettin el-Hasiri gibi dönemin tanınmış alimlerinden dini ilim tahsil etti.

Yazının Devamı »SiteSahibi6 Ocak 2011, PerşembeYorum (0)
BirazBilgi Blog Hoşgeldiniz !
 Kategori: Günlük - Genel Blog

BirazBilgi.Com yayın hayatına başladı. Blog site mimarisi üzerine hazırlanan sitemizde Bir WebMasterin gözüyle sizlere yaşam, teknoloji ve bilgi edinme anlamında önemli ve seçkin bilgiler vereceğiz bu konuda makaleler hazırlayacağız.

BirazBilgi.Com toplumsal kurallara ve kişilik haklarına saygılı olarak hareket edecek ve bu kriterleri gözeterek bilgi verecektir.

Saygılarımızla
Yazının Devamı »SiteSahibi6 Ocak 2011, PerşembeYorum (0)
« ilk< geri353637ileri >son »
Bunları Biliyormuydunuz?
En çok yağış alan yerin Hawaii adasındaki bir dağ olduğunu, buraya yılda 350 gün yağmur yağdığını, biliyor muydunuz?
Oto Yedek Parça Firmaları
Kriweb Hosting Service

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2017 BirazBilgi.Com | Hosting Sponsoru :Kriweb Hosting Service | BirazBilgi Blog v3.0 XHTML 1.0 ve CSS3