BirazBilgi

BirazBilgi.Com

Bilim Teknoloji Yaşam ve İnternet Konulu Makaleler


Sigaranın Zararları Nelerdir?
 Kategori: Sağlık ve Şifa Üzerine

Sigara, Genç ve yaşlılar için oldukça zararlı olduğu gibi pek çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Tütün, dünyada önlenebilir ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sizde sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve bu yeni yıla yepyeni bir başlangıç yarak girin sigarayı bırakın! Makalemizde sigaranın sağlığa zararlarından bahsedeceğiz.

Yazının Devamı »SiteSahibi4 Ocak 2017, ÇarşambaYorum (2)
Dünyanın Gelecek Problemi Nükleer Atıklar
 Kategori: Dünyanın Büyük Sorunları

Nükleer enerji deyince aklımıza hep korkutucu bir manzara ve kontrol edilemeyecen bir gücün sembolü geliyor. Aslına bakarsak yeryüzü ile bağdaşmayan bir kavram... Nükleer olaylar uzayda meydana gelen olaylar, dünyada ise bir tabiat ve yaşam var. Artan nükleer enerji ihtiyacı ve çalışmaları önümüzdeki dönemde atıklarla ilgili büyük bir problemin başlayacağına işaret ediyor.

Yazının Devamı »SiteSahibi7 Aralık 2016, ÇarşambaYorum (0)

 

Google Başarısının Sırrı Nedir? Sistem Altyapısı Detayları
 Kategori: Teknoloji ve Internet

1996'da Kaliforniya Stanford Üniversitesinde doktora öğrencileri Larry Page ve Sergey Brin'in bir araştırma projesi olarak başlayan, bugün dünyanın en değerli markalarından olan çok uluslu Amerikan şirketi Google; sahip olduğu sunucu sistemi, yazılım sistemi ve veritabanı olarak nasıl bir mimari kullanıyor? Saniyeler içinde bu kadar veriyi nasıl analiz edip karşımıza sonuçlar çıkartıyor? bu altyapı hakkında bilgiler vereceğiz.

Yazının Devamı »SiteSahibi1 Aralık 2016, PerşembeYorum (2)
Breakthrough Listen Girişimi Nedir?
 Kategori: Nedir? Bilgi Köşesi

Breakthrough Listen Girişimi, yakın bir zamanda bilim meraklıları tarafından kurulan ve teknoloji zenginleri tarafından desteklenen bir oluşumudur. Uzaydan yayılan sinyalleri dinlemek farklı farklı testlerde bu sinyallerin uzaylılardan geldiği doğruluğunu ispatlamak ve uzaylıların varlığını ortaya koymak için kurulmuştur, ileri safhalarda belkide haberleşme gibi düşüncelerde kurgulanmış olabilir...

Yazının Devamı »SiteSahibi29 Kasım 2016, SalıYorum (0)
Evrenin Büyüklüğü ve Sayılarla Evren
 Kategori: Uzay ve Bilim Teknik

Evren hayal gücümüzün de ötesinde muazzam bir büyüklüğe sahip ve ilk patlamadan sonra hala genişlemeye ve büyümeye devam ediyor. (Galaksilerin birbirinden uzaklaşması ile bu kanıya varılıyor) Ta ki, büyük çöküşün yani bu büyümenin durup sonra geri içe çökme süreci başlayana dek... Aklımızın sınırlarını zorlayacak evrenin büyüklüğünü sayılarla ifade etmeye çalışacağız.

Yazının Devamı »SiteSahibi4 Kasım 2016, CumaYorum (0)
Bunları Biliyormuydunuz?
Sabahları elma yemenin kahveden daha fazla uykunuzu açacağını, biliyor muydunuz?
Oto Yedek Parça Firmaları
Kriweb Hosting Service

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2017 BirazBilgi.Com | Hosting Sponsoru :Kriweb Hosting Service | BirazBilgi Blog v3.0 XHTML 1.0 ve CSS3