BirazBilgi

BirazBilgi.Com

Bilim Teknoloji Yaşam ve İnternet Konulu Makaleler


Karbondioksit Emisyonu Rekora Gidiyor
 Kategori: Dünyanın Büyük Sorunları

Zaman ilerledikçe yaşam standartlarımız gereği atmosfere hep daha fazla karbondioksit pompalıyoruz. Durum öyle ciddi seviyelere doğru ilerliyor ki; yapılan araştırmalar gösteriyor ki, 2050 yılına kadar ulaşacağımız karbondioksit seviyesi, dünyanın volkanik dönemleri ve atmosfer oluşumu dönemini saymazsak dünya tarihinde görülen en yüksek seviyeye ulaşacak. Durum dünyanın geleceği ve yaşam için büyük bir tehlike teşkil ediyor.

Yazının Devamı »SiteSahibi10 Nisan 2017, PazartesiYorum (0)
Dünyayı Değiştirecek Adam Elon Musk
 Kategori: Tarihe Yön Verenler

SpaceX şirketinin CEO ve CTO’su, Tesla Motors şirketinin CEO’su, Solar City şirketinin yönetim kurulu başkanı ve PayPal’in kurucusu... Aynı zamanda bir girişimci, bir mucit, yenilikçi bir birey ve bir mühendis Elon Musk. Fikirleri ve ortaya koydukları ile dünyayı değiştirecek ve 21. yüzyılın girişimcisi sayılabilecek Elon Musk'ın başarıları, fikirleri ve ortaya koyduğu çalışmalara değineceğiz.

Yazının Devamı »SiteSahibi15 Şubat 2017, ÇarşambaYorum (1)

 

Geri Dönüşüm ve Ayrıştırmaya Destek Ol
 Kategori: Sosyal Toplumsal Projeler

Ayrıştırma ve geri dönüşüm; tüketilmiş veya kullanılmaz hale gelen atıklardan, farklı üretimler yaparak yada yeniden kullanılır ürün yaparak ham madde ve üretimden tasarruf etmektedir. Bu anlamda baktığımızda kısıtlı olan dünya kaynaklarının kurtarılması gibi muazzam bir durumunda ortaya çıktığını görmekteyiz. İşte bu sebeple bir toplumsal proje gözüyle baktığımız geri dönüşümü ele alacağız.

Yazının Devamı »SiteSahibi10 Şubat 2017, CumaYorum (1)
Siber Saldırılar ve Teknolojik Tehditler
 Kategori: Siber Güvenlik

Daha önceleri literatürde olmayan bir kelime artık hayatımızda yer edinmeye başladı hatta bu olgu, ülkelerin bu dalda bir saldırı ve bir savunma ordusu bile kurabilecekleri bir boyut almaya başladı... Evet bahsettiğimi konu Siber Saldırılar! Artık hayatımız, bir ağ yapısı olan internetin getirdiği kolaylıklarla iç içe olurken bir taraftan da getirdiği olumsuzluklara karşı tetikte olmayı gerektiriyor.

Yazının Devamı »SiteSahibi7 Şubat 2017, SalıYorum (1)
Sigaranın Zararları Nelerdir?
 Kategori: Sağlık ve Şifa Üzerine

Sigara, Genç ve yaşlılar için oldukça zararlı olduğu gibi pek çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Tütün, dünyada önlenebilir ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sizde sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve bu yeni yıla yepyeni bir başlangıç yarak girin sigarayı bırakın! Makalemizde sigaranın sağlığa zararlarından bahsedeceğiz.

Yazının Devamı »SiteSahibi4 Ocak 2017, ÇarşambaYorum (2)
Bunları Biliyormuydunuz?
Bir insan beyninde yaklaşık olarak 90-100 milyar tane hücre bulunduğunu, biliyor muydunuz?
Oto Yedek Parça Firmaları
Kriweb Hosting Service

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2017 BirazBilgi.Com | Hosting Sponsoru :Kriweb Hosting Service | BirazBilgi Blog v3.0 XHTML 1.0 ve CSS3